Przeliczanie ocen wg. nowych ustawień profilu Zakładanie konta

5 rzeczy, których należy unikać jeśli chcesz schudnąć

Piękna sylwetka, dobre samopoczucie i zdrowe odżywianie powinno być celem nie tylko w okresie wakacyjnym, kiedy każdy marzy by dobrze wyglądać na plaży. Żeby odchudzanie przyniosło trwałe i zadowalające efekty należy przestrzegać przez cały rok kilku najważniejszych zasad

Problemy z nadwagą dotykają coraz większego grona osób. Stres, pośpiech, złe przyzwyczajenia sprawiają, że trudno dziś wyglądać fit. Coraz więcej mówi się o akceptacji własnego ciała, często niedoskonałego, do czego i ja zachęcam. Jednak należy pamiętać, że wygląd jest także odzwierciedleniem zdrowia i samopoczucia. Dlatego warto o siebie zadbać, nie po to aby odpowiadać kanonom współczesnego piękna, ale po to aby czuć się dobrze we własnej skórze. Czego należy unikać chcąc osiągnąć ten cel?

1. Nieregularne jedzenie

Z pewnością już od lat słyszysz, że najlepiej jeść mało ale często. I wierz mi, w tym względzie nic jeszcze długo się nie zmieni. Regularne posiłki to podstawa zdrowego żywienia i obowiązek jeśli chcesz schudnąć. Pamiętaj, że kawa to nie śniadanie, a obfita kolacja to szybka droga do zguby. Zadbaj o to aby zjeść rano wartościowe śniadanie, ciepły obiad i lekką kolację, która ułatwi Ci spokojny sen. Nawet jeśli żyjesz w pośpiechu zadbaj o to, aby pomiędzy głównymi posiłkami zawsze mieć przy sobie zdrową przekąskę na drugie śniadanie i podwieczorek. 

2. Jedzenie nocą

Realizacja zaleceń z pierwszego punktu sprawi, że unikniesz problemów drugiego najczęściej popełnianego błędu żywieniowego. Pamiętaj  po całym dniu głodzenia się organizm będzie chciał się porządnie najeść gdy w końcu skończysz intensywny dzień. Najadanie się na noc może sprawić że nigdy nie osiągniesz wymarzonej sylwetki. Z bardzo prostej przyczyny – nocą metabolizm zwalnia. Przez co organizm trawi wolniej, a dodatkowo nieprzyzwyczajony do trawienia na leżąco powoduje zgagę. Dlatego w procesie odchudzania zadbaj o to aby zjeść lekką kolację, najpóźniej 2-3 godziny przed snem.

3. Alkohol

Oprócz zmiany przyzwyczajeń żywieniowych warto unikać także niektórych produktów, które są tzw. pustymi kaloriami. W ich unikaniu pomoże Ci nasza aplikacja, która znając Twoje potrzeby, jako osoby odchudzającej się, przy każdym niewłaściwym dla Ciebie produkcie pokaże Ci czerwone światło. Do takiej zakazanej grupy produktowej zdecydowanie należy alkohol. To aż 7 kcal w 1 g, przy jednoczesnym braku jakichkolwiek wartości odżywczych. Dla porównania wystarczy wspomnieć, że tak znienawidzone przez odchudzające się osoby węglowodany w 1g mają zalewie 4 kcal. 

4. Produkty typu light

Co może być zaskakujące równie niekorzystne w procesie odchudzania są produkty typu light! Nie sugeruj się piórkami na opakowaniach tych produktów. Wcale nie są takie lekkie jak chcieliby przekonać nas o tym specjaliści od marketingu. Produkty takie często są pełne e-dodatków, zaś tłuszcz zastępowany jest cukrem. To wszystko powoduje, że light nie zawsze oznacza mniej kalorii.  Czytaj zawsze etykiety takich produktów, żeby mieć pewność co kupujesz.

5. „Zakazane” produkty

Z list zakupów oraz talerzy powinny zniknąć także przekąski i produkty, które ze względu na dużą zawartość cukrów, węglowodanów czy tłuszczy nie sprzyjają odchudzaniu. Należą do nich sztucznie słodzone napoje, dosładzane soki owocowe, słodycze czy słone przekąski, a także tłuste mięso. Aplikacja FiFiFo pomoże Ci unikać niewskazanych produktów i znajdować te, które będą zdrowe i wspomogą Twoją walkę o zdrowie i zgrabną sylwetkę. Włącz już dziś tryb Odchudzanie.

***

źródło zdjęcia: Fotolia